Gizlilik İlkeleri

Kariyerx.net Gizlilik Prosedürleri  ve Üyelik Koşulları

Kariyerx’in temel ilkesi tüm kullanıcı ve ziyaretçi bilgilerini, üst düzey güvenlik koşulları ve gizlilik prosedürleri doğrultusunda koruyan,  kullanıcılara yararlı veri ve bilgi sunan interaktif bir platform oluşturmaktır. Site’yi ziyaret ederek, Üye olarak kayıt yaptırarak veya Servisleri kullanarak işbu Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları’nı ve tüm maddelerini (“Gizlilik Prensipleri”) kabul eder. Aksi belirtilmedikçe büyük harfle belirtilmiş kelimeler Kariyerx Servisleri Kullanım Koşulları’nda belirtilen tanımları simgeler ve bu Gizlilik Prensipleri’nin ayrılmaz parçasıdır. Kariyerx, Üye’nin siteyi aşağıdaki Gizlilik Prensipleri’ne veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit ederse veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, Üye ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir. Ayrıca benzer bir durumda Kariyerx, Gizlilik Prensipleri’nde öngörülen diğer tedbirleri alma hakkına da sahiptir.

Kariyerx, bu sayfalarda belirtilen genel koşulları dilediği zaman ve şekilde değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

“Kişisel Bilgiler” kişinin tanımlanması için gereken isim, adres, e-posta adresleri veya telefon bilgileri ve diğer kamusal olmayan bilgileri içerir. Kariyerx Kişisel Bilgileri sadece işbu Gizlilik Prensipleri’nde belirtildiği şekilde Üye’lerden talep eder ve barındırır.

Kişisel Bilgiler

Zorunlu olmayan ve tarafınızca isteğiniz üzerine paylaşılan aşağıdaki Kişisel Bilgiler’i topluyoruz:

Üye kayıt sistemimiz Hesap açarken bir kullanıcı adı, e-posta adresi ve tercihiniz bir şifre istemektedir. Sonrasında Üye’lik işlemini tamamlamak için işveren yorumu veya maaş bilgisi iletmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adını kendi belirtmiş olduğunuz herhangi bir isim olabilir, gerçek isim-soy isminizi talep etmiyoruz. Bu bilginin gizli kalmasını istiyorsanız lütfen kimlik bilgilerinizden bağımsız bir kullanıcı adı seçmeye özen gösteriniz. Bu anlamda tüm sorumluluk münhasıran kullanıcıya aittir.

İşveren yorumu veya veriyi ilettiğinizde Servis’lere başka İçerik’ler sağlayarak katkıda bulunduğunuzda sizin paylaştığınız verileri topluyoruz.

İsteğe dayalı bilgi paylaşımınız ile bu bilgileri kullanarak diğer Üye’lerin veya Ziyaretçi’lerin sizi tespit etmesini önleyecek teknoloji ve çözümler kullanılmaktadır. Kendi isteğiniz ile verdiğiniz tüm bilgiler sizin kimliğinizin açıklanması için yeterli ise bu koşulda Üye’nin kendi tercihine saygı duyarak tüm bilgiler paylaşılacaktır.

Teknoloji Aracılığı ile Toplanan Kişisel Bilgiler

Kariyerx’i kullanmanız esnasında bilgisayarınıza ‘Çerez (Cookie)' adı verilen dosyalar yerleştirilebilir. Bu dosyalar zararlı değildir; sadece siteye verdiğiniz bilgileri kullanarak isteklerinize daha uygun bir site oluşturulmasına imkan sağlamak için kullanılmaktadır.

Bilgilerin Kullanım Şartları

Üye’ler tarafından istekli olarak verilen Kişisel Bilgiler ve tüm diğer bilgiler Servisler’in kullanımı iyileştirmek, Üye’lerin taleplerine doğru ve eksiksiz cevap verebilmek ve performansını iyileştirmek için kullanılmaktadır.

Ayrıca Kariyerx, sunulan Kişisel Bilgiler’i Üye’lere Servis kullanımları hakkında bilgi vermek, düzenli yayınlardan (e-gazete vb.) ve promosyonel e-postalardan haberdar etmek için kullanabilir.

Kişisel Bilgiler’in içinde sizin tanınmanıza sebebiyet verecek isim ve soyad bilginizi vermek durumunda değilsiniz ama bu bilgi vermeyi tercih etmeniz durumunda bile Kariyerx Site içerisinde hiçbir Servis üzerinde bu bilginin görüntülenmesine izin vermeyecektir.

Umumi Kayıtlar

Servisler’in bir amacı da kullanıcıların işveren bazlı bilgilerini diğer Üye’lerle paylaşmaktır. Bu nedenle herhangi bir kullanıcı sunduğu bilgilerin (Kişisel Bilgiler dahil, kayıt bilgileri hariç örneğin kimlik bilgileri) diğer Üye’ler tarafından Servis’lerin kullanımında görüleceğini kabul ve beyan eder.

Yaptığınız yorumların isimsiz ve kimlik bilgileri asla gösterilmeden (isim, kullanıcı ismi, e-posta adresi veya posta adresi) Site üzerinde görüntülenebilir.

Üyeler, site üzerinde beğendikleri haber, yazı ya da iş ilanlarını Arkadaşıma Gönder fonksiyonu sayesinde e-posta aracılığıyla başka kişilerle paylaşabilmektedir. Bu işlem sırasında, üyenin belirttiği e-posta adresi, Kariyerx tarafından, site ile ilgili haber, duyuru, aktiviteleri paylaşmak dışında başka amaç için kullanılmayacaktır.

Geri Bildirim

Kariyerx üye ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri, yorum ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek ve site etkinliğini artırmaya yönelik araştırmalarda kullanılmak dışında başka bir amaç için kullanılmayacaktır. Sitemize iletilen tüm eleştiri ve yorumlar Kariyerx mülkiyetinde olup, pazarlama amacıyla kullanılabilir. Bu kullanım sırasında ilettiğiniz geri bildirimlerin Kişisel Bilgiler’inizle kullanılmayacaktır. Bu durumda Gizlilik Prosedürleri’ne uygun hareket edilecektir.

Kişisel Bilgilerin Paylaşımı

Aksi Gizlilik Prosedürleri’nde belirtilmedikçe veya kendi rızanızla istemedikçe Kariyerx Kişisel Bilgileri’nizi üçüncü partilerle paylaşmayacaktır.

Gerekirse Kariyerx’in iştirak şirketleri ile Kişisel Bilgiler paylaşılabilir. Bu durumda iştiraklerin Gizlilik Prensipleri’ne sadık kalması sağlanacaktır. Kariyerx’in sahibi şirketin satılması, başka şirketlerle birleşmesi veya ortak olması durumunda bu Site’deki tüm bilgilerin transfer edilebileceği kabul edilmelidir. Aynı şekilde bu durumda da Gizlilik Prosedürleri’ne uygun hareket edilecektir.

Ayrıca kanuni zorunluluk nedeniyle Kişisel Bilgiler’iniz yasal yollar ile paylaşılması istendiğinde İşkolig’in Üye’lik haklarını koruyarak ve Üye’leri bilgilendirerek paylaşım yapacağından emin olabilirsiniz.

Diğer Sitelere İlişim (Link)

Kariyerx; reklam, banner veya sponsorluk veren şirketlerin internet sitelerine ilişim sağlamaktadır. Kariyerx, sorumluluğu ve kontrolü olmayan ilişim verdiği sitelerin bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.

Kullanıcı adı ve Şifre

Üyelerimizin tüm bilgilerinin gizliliğini korumaya yönelik olarak Servisler’e kullanıcı adı ve şifre ile ulaşımınız sağlanmaktadır. Üye’nin Siteden yararlanma hakkı sadece kendisine aittir, başkalarına devredilemez. Kullanıcı adı ve şifrenizin gizliliği Üye’nin sorumluluğundadır, üçüncü kişi ya da kuruluşlara kullandırılamaz. Kullanıcı adı ve şifresinin izinli veya izinsiz olarak üçüncü kişiler tarafından kullanımından doğabilecek durumlardan Kariyerx sorumluluk taşımamaktadır, doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Üye’ye aittir. Bu maddeye aykırı hareket, Üye’ye verilen hizmetlerin herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak durdurulmasına yol açabilir. Şifrenin izinsiz kullanımın tespit edilmesi durumunda Kariyerx bilgilendirilmelidir. Bu tür olumsuz bir durumla karşılaşıldığı takdirde merhaba@kariyerx.net üzerinden bizimle irtibata geçilmesi ayrıca önerilmektedir.

 

Saygılarımızla,